�����-����� IPC - ��������

Home » Медиа-афиша » До уваги журналістів усіх видів ЗМІ України!

До уваги журналістів усіх видів ЗМІ України!

31 травня-1 червня  2012 року, Сімферополь

Проект навчання журналістів по всій Україні проведенню журналістських розслідувань з питань корупції, виконавцем якого є Інститут розвитку регіональної преси (ІРРП) запрошує журналістів усіх видів ЗМІ України взяти участь у тренінгу з Технології проведення журналістських розслідувань у сфері корупції та зловживань у земельних питаннях.

Участь у тренінгу надасть журналістам можливість підвищити професійний рівень, покращити знання із законодавства, що регулює земельні відносини, ознайомитись із найбільш розповсюдженими схемами тіньової приватизації землі та інших зловживань у цій сфері, а також технологіями проведення журналістських розслідувань з цієї тематики, отримати  консультації експерта.Участь у тренінгах єбезкоштовною.

Тренери:    

Валентина Самар, тренер з журналістики з багаторічним досвідом, кореспондент тижневика „Дзеркало тижня”, керівник проекту журналістських розслідувань ІПЦ (телепрограма «Питання національної безпеки” та Інтернет-видання www.investigator.org.ua ),  директор Інформаційного прес-центру.

Олег Хоменок, старший радник з питань друкованих ЗМІ Internews Network, є сертифікованим медіа-консультантом та тренером з журналістики з багаторічним досвідом у медіа-галузі, автором кількох посібників з журналістики та навчання журналістиці та регіональним координатором міжнародного проекту SCOOP (Данія) з підтримки журналістських розслідувань.

а також експерт.
Програма тренінгу:
1 день, 31 травня 2012 року

10.0011.30 - Знайомство. Представлення програми. Вияснення очікувань. Досвід учасників, проблеми, з якими вони стикаються. Корупція з точки зору закону та у суспільній свідомості. Що таке журналістське розслідування? Що охоплює тематика розслідувань корупції та зловживань у земельній сфері?

11.311.45 - Перерва

11.45 – 13.00 – Робота з експертом із земельних відносин. Законодавство України, що регулює земельну сферу. Слабкі місця і лазівки, що сприяють корупції.

13.00 – 14.00 - Обід

14.00 – 15.30 – Операції з землею. Що треба знати про земельні аукціони? Право власності і право  користування. Правоустановчі документи на землю.

15.30 – 15.45 - Перерва

15.45 – 17.15 – Землі сільськогосподарського призначення. Землі ПЗФ і рекреаційного призначення. Обмеження у використанні і розповсюджені схеми тіньової приватизації.

17.15– 17.30 – відповіді експерта на запитання журналістів
 
день, 1 червня 2012 року 
10.00 – 11.30 – Схема дій під час проведення журналістського розслідування
  • Пошук теми для розслідування.
  • Складання плану розслідування і кола джерел по темі. Що і де ви будете шукати?
  • Оцінка перспективності теми.
  • Формування потенційного списку джерел по темі.
  • Робота в команді.
11.30 – 11.45 - Перерва
11.45 – 13.00 - Джерела інформації для публікацій.  
  • Способи й методика збору інформації. Типологія і систематизація джерел.
  • Порядок використання і захист джерел.
  • Робота з документами, прес-релізами. Інформаційні запити.
  • Використання різноманітних баз даних і ресурсів у мережі Інтернет.
  • Інтервю у журналістському розслідуванні.
13.00 – 14.00 - Обід

14.00 – 15.30 Забезпечення безпеки під час проведення ЖР.Правові наслідки публікацій та як їх попередити? Загрози для журналістів під час висвітлення фактів корупції і забезпечення безпеки. 

15.30 – 15.45 - Перерва
15.45 – 17.00 - Формування списку тем з висвітлення корупції у земельній  сфері. Планування роботи над матеріалами.
17.00 – 17.30 - Підведення підсумків. Відповіді на запитання. Заповнення анкет.

До участі у тренінгу запрошуються журналісти усіх видів ЗМІ, які мають досвід роботи у ЗМІ не менше трьох років  та мотивовані провести розслідування найближчим часом. Для участі у тренінгу необхідно заповнити та надіслати онлайн-анкету до 26 квітня 2012 року.

Журналісти друкованих та онлайн-ЗМІ мають додати до заявки три примірники власних розслідувань з даної тематики, надрукованих у 2011-2012 роках, а за їх відсутності — три найкращі, на їх погляд, авторські матеріали за останні піврокуз даної тематики. ТБ-журналісти мають надіслати два журналістські розслідування або найкращі, на їх погляд, авторські матеріализ даної тематики, які вийшли у ефір у 2011-2012 роках (надсилайте гіперпосилання на безкоштовні файлообмінники з вашими матеріалами, гіперпосилання на YouTube та інше).

Ваші запитання надсилайте на електронну адресу irrp.org.ua@ipc-feodosia.orgабо звертайтесь за номером 067-547-22-33

Група учасників тренінгу формуються на конкурсній основі. ІРРП повідомить запрошеним учасникам про участь за менше ніж за 7-10 днів до початку тренінгу. Учасникам з інших міст пропонується проживання в готелі та компенсація витрат на проїзд.