�����-����� IPC - ��������

Home » Медиа-афиша » КОНКУРС на проведення дослідження стану впровадження інклюзивної освіти в Україні

КОНКУРС на проведення дослідження стану впровадження інклюзивної освіти в Україні

Починаючи з 1996 року, Міжнародний фонд “Відродження” спільно з іншими вітчизняними та міжнародними неурядовими організаціями реалізує проекти за напрямом “Інклюзивна освіта”. Це тематичні дослідження, конференції, підготовка та підвищення кваліфікації педагогів для роботи в інклюзивних класах, інформаційні й адвокаційні кампанії, створення ресурсних центрів із питань навчання та соціальної адаптації дітей із особливими потребами, видання методичної літератури для вчителів, директорів шкіл тощо.
Завдяки спільній роботі українських і міжнародних неурядових організацій і їх співпраці з урядом напрацьовано документи, які закладають регулятивну базу інклюзивної освіти. Зокрема, у грудні 2009 року Україна ратифікувала Конвенцію про права інвалідів, 2010 року Міністерство освіти й науки, молоді та спорту (МОНМС) затвердило Концепцію розвитку інклюзивної освіти в Україні, Кабінет Міністрів України прийняв розпорядження “Про затвердження плану заходів щодо запровадження інклюзивного й інтегрованого навчання в загальноосвітніх навчальних закладах на період до 2012 року”, а в лютому 2011 року для громадського обговорення на сайті МОНМС опубліковано “Порядок організації інклюзивного навчання дітей із особливими освітніми потребами в загальноосвітніх навчальних закладах”.
Попри те, що питання інклюзивної освіти стали предметом професійного обговорення та низки важливих рішень урядових структур, нині відчутно бракує інформації про реальний стан справ у цій сфері. Попередні спроби оцінити ситуацію було здійснено здебільшого на основі фрагментарних даних і сфокусовано на вузьких завданнях. На сьогодні ні уряд, ні третій сектор не мають збалансованої, ґрунтовної інформації про ситуацію у сфері інклюзивної освіти, яку можна використати для публічного діалогу та стратегічного планування проектів із розвитку інклюзії в Україні. На дослідження стану справ у цій галузі і спрямовано цей конкурс.
Подробности на Сайте Информацинного пресс-центра